Trendyol Entegrasyon

Image title

Trendyol’da Neden Satış Yapılmalı?
“Trendyol’da neden satış yapılmalı” sorusunu cevaplamak için Trendyol’un bilinirliğine ve buna bağlı olarak da müşteri potansiyeline bakmak gerekiyor. Uluslararası alanda bir e-ticaret devi olan Alibaba’dan da 2018 yılında stratejik yatırım alan Trendyol, Türkiye’nin ve bölgenin en hızlı büyüyen mobil ticaret şirketi olarak adını duyuruyor. Bu büyüme ile doğru orantılı olarak ziyaretçi ve sipariş sayısında da dikkat çekici bir artış göze çarpıyor. Üye sayısı olarak bakıldığında 16 milyon gibi yüksek bir orana sahip Trendyol, aylık 20 milyon ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor. Üye olmadan da alışveriş yapabilme imkanı sunduğu için bu yüksek oran, mağaza sahiplerini daha da heyecanlandırıyor.

Ürün satış oranlarına bakıldığında yıllık olarak 75 milyon ürün satmasıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de her dört kadından üçünün Trendyol’dan en az bir kez alışveriş yaptığı düşünülürse bu oran gayet normal… Trendyol markasının bilinirliği ve bu bilinirliğinin yanında asıl önemli olan bu denli tercih edilmesi mağaza sahiplerini de olumlu yönde etkiliyor.


Trendyol’da Satış Yapmak İçin Neler Yapılmalı?
Bir mağaza sahibi olmak ve Trendyol’da satış yapmak için her pazaryerinde olduğu gibi burada da bazı prosedürleri tamamlamanız gerekli. Trendyol’un iş ortaklığı platformundan Trendyol partneri olabilirsiniz. Tedarikçi formunu doldurup Trendyol sistemine iletmeniz bu platformda satış yapabilmeniz için önemli.  Peki bu formda neler var? Firma, yetkili kişi, satış ve operasyonel konularda bilgiler isteniyor. Bu kategorilerden de anlaşılacağı gibi Trendyol’da satış yapmak için şirket sahibi olmanız gerekiyor.

Çok vakit almayan bu formu doldurduktan sonra kaydedip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer Trendyol’un taleplerine uyumluluk gösteriyorsanız sisteme giriş yapmanız, ürünlerinizi yüklemeniz ve ürünlerinizin, siparişlerinizin takibini yapabilmeniz için Trendyol tarafından ID bilgiler oluşturuluyor ve API bilgiler tarafınıza iletiliyor. Yani asıl vaktinizi alan kısım işte bu aşamada başlamış oluyor. Özellikle başka pazaryerlerinde de satış yapıyorsanız ürünlerinizi bu pazaryerine tek tek yüklemek yerine kopyala yapıştır yapabilme şansı vakitten fazlasıyla tasarruf etmenizi sağlayan bir yol… İşte bu imkanı da size E-ticaret İstanbul sunuyor. E-ticaret İstanbul Trendyol Enstegrasyonu sayesinde ürünlerinizi kolaylıkla yükleyebilir, tek kanaldan farklı pazaryerlerinde bulunan ürünlerinizi ve siparişlerinizi takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Trendyol’un mağazanız için oluşturduğu API bilgilerini E-ticaret İstanbul sistemine yüklemek. Böylelikle çok kanallı satışlarınızı tek bir kanaldan yöneterek işinizi büyütebilirsiniz.